"Pierwszym krokiem w planowaniu rejsu powinno być zakupienie lub wypożyczenie podstawowych pomocy naw"

Przygotowanie jachtu do żeglugi to wykonanie czynności, dzięki którym będzie sprawniejszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy. Przypomina to strojenie instrumentu. Nawet na najlepszym jachcie wiele szczegółów wymaga przemyślenia i udoskonalenia.

W okresie ferii wiele rodzin decyduje się na wyjazdy na narty, najbardziej atrakcyjnym regionem na narciarskie szaleństwo w naszym kraju jest Zakopane i jego okolice.

W Europie natomiast najbardziej ekskluzywne kurorty narciarskie znajdują się we Włoszech czy Austrii, jednak ceny w tych miejscach przyprawiają o ból głowy i odstraszają.

Jazda na nartach nie należy do tanich rozrywek, sprzęt, karnety, oraz akcesoria dla całej rodziny to spory wydatek, dlatego polskie stoki narciarskie pod względem cenowym są bardziej dostępne dla naszej kieszeni niż te europejskie. W górach panują najlepsze warunki śniegowe, stoki narciarski przez to są wyśmienicie przygotowane i to przyciąga tutaj turystów. Baza zimowa na Podhalu cały czas się rozwija, oprócz najbardziej popularnych stoków narciarskich w tym regionie takich jak Nosal w Zakopanem czy stacje narciarskie w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej powstają nowe kompleksy o wysokich standardach jak Harenda Zakopane czy w położonej 12 kilometrów od Zakopanego wsi Małe Ciche.

Urozmaicone stoki sprawiają, że wyjazdy narciarskie do zimowej stolicy Polski to najlepsze rozwiązanie, ponieważ każdy tutaj znajdzie coś odpowiedniego dla siebie bez względu na poziom umiejętności. Jeśli chcemy się trochę podszkolić w jeździe to praktycznie każdy stacja posiada swoją szkółkę narciarską czy snowboardową, także czas spędzony w tym regionie będzie przez nas miło wspominany.

Galeria zdjęć:

turystyka

podróże

urlop