"Pierwszym krokiem w planowaniu rejsu powinno być zakupienie lub wypożyczenie podstawowych pomocy naw"

Przygotowanie jachtu do żeglugi to wykonanie czynności, dzięki którym będzie sprawniejszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy. Przypomina to strojenie instrumentu. Nawet na najlepszym jachcie wiele szczegółów wymaga przemyślenia i udoskonalenia.

Czasem przychodzą takie dni, kiedy mówisz sobie: "Dość!" Ślęczysz przed ekranem komputera już ósmą godzinę, szukając w rachunkach firmy zaginionych pieniędzy albo ledwie stoisz za sklepową ladą, na siłę uśmiechając się do setnego klienta.

Nieważne, kim jesteś i gdzie pracujesz. Ważne, że zasługujesz na odpoczynek.

Spraw, by długo wyczekiwany urlop nie przeleciał ci przed nosem. Wykorzystaj go w pełni. Jeśli lubisz leniuchowanie na tarasie albo relaks w domu, ten tekst nie jest dla ciebie. Jeśli jednak wolisz zwiedzać świat, wypoczywać aktywnie i przeżywać przygody, to krajem, do którego powinieneś się udać w kolejnym roku, jest Szwajcaria. Wielu ludzi odstraszają ceny w tym rozwiniętym, europejskim kraju, jednak nie bój się! Nawet, jeśli zarabiasz niewiele, możesz zwiedzić ten piękny kraj, zabierając ze sobą namiot i kupując jedzenie w tanich supermarketach. Kraj ma do zaoferowania naprawdę wiele: wyjątkowe, nowoczesne miasta, zapierające dech w piersiach krajobrazy, przemiłych i gościnnych miejscowych, muzea, galerie sztuki, dobre jedzenie... Można by wymieniać bez końca.
Na urlopie w Szwajcarii odnajdą się zarówno ci, którzy lubią zwiedzać zabytki, jak i ci, których interesuje aktywne spędzanie czasu, a zwłaszcza turystyka górska - wszak piękne Alpy to idealne miejsce, by ją praktykować. Na szczególną uwagę zasługują nie tylko główne miasta, ale i region Valois - położony z dala od utartych ścieżek i popularnych turystycznych destynacji, to prawdziwy raj zarówno dla wytrawnych podróżników, jak i tych, którzy jeżdżą po świecie tylko od czasu do czasu. To także region szczególny ze względu na dużą ilość manufaktur wytwarzających uznawane za najlepsze na świecie zegarki. Jeśli zamierzasz kupić klasyczny zegarek to tylko w Szwajcarii.

Pamiętaj, nieważne kim jesteś i ile zarabiasz, należy ci się coś od życia. Nie musisz wydawać kroci na bilet do egzotycznych krain, by poczuć się jak w innym świecie. Dlatego nie czekaj i już dziś zacznij planować kolejny urlop.

Galeria zdjęć:

turystyka

wyprawy

szwajcaria