"Pierwszym krokiem w planowaniu rejsu powinno być zakupienie lub wypożyczenie podstawowych pomocy naw"

Przygotowanie jachtu do żeglugi to wykonanie czynności, dzięki którym będzie sprawniejszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy. Przypomina to strojenie instrumentu. Nawet na najlepszym jachcie wiele szczegółów wymaga przemyślenia i udoskonalenia.

Jeśli znudziły cię wycieczki po zachodnim świecie, możesz udać się do Azji.

Wycieczki do Azji dobrze jest rozpocząć od Malezji, która jest niesamowitą i bardzo egzotyczną jak na nasze warunki krainą. Atrakcje turystyczne Malezji kuszą niemal każdego z nas, kiedy oglądamy piękne zdjęcia z wypraw i relacje z podróży. Jednakże też większość z nas nie ma odwagi, aby zorganizować sobie samodzielną wyprawę do dalekiej Azji, tym bardziej że Malezja to miejsce, w którym istnieje duże ryzyko zachorowania na przykład na malarię.

Dlatego, dla niezdecydowanych, pozostaje realizacja swojego marzenia dzięki biurom podróży organizującym wycieczki do Malezji. Przeciętna wycieczka do Malezji kosztuje niestety kilka tysięcy złotych, czego przykład można zobaczyć przeglądając programy wycieczek do Malezji na stronie biura podróży Ex Oriente Lux - https://exorientelux.pl/malezja/. Jednakże warto jest wydać te pieniądze, aby poczuć się tak jak przeciętny turysta odwiedzający to miejsce. Aby dobrze wybrać biuro podróży, z którym zechcemy udać do Malezji, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy głównie w tym kraju oglądać legendarne plaże, czy może jednak chcemy zwiedzić metropolie z największymi drapaczami chmur znanymi na świecie?
Jak najlepiej dotrzeć do Malezji? Konieczne będzie tutaj skorzystanie z międzykontynentalnych linii lotniczych. Z Polski należy udać się na przykład do Indii, a stamtąd złapać samolot właśnie do Malezji.

Jedzenie i noclegi to rzecz marginalna do zaplanowania przed podróżą jeśli jedziemy w ciemno i nie do końca jeszcze wiemy dokąd dokładnie w tej Malezji trafimy. Wszystko dlatego, że wszędzie jest tanio. Gdy zechcemy wydać w Polsce pieniądze na nową bluzkę, pomyślmy sobie, że jest to tak naprawdę równowartość całego tygodnia spędzonego w hoteliku przy malezyjskiej plaży. Malezja to tani kraj.

Programy najbliższych wycieczek:
Na Kolonialnym Szlaku - https://exorientelux.pl/wycieczka/na-kolonialnym-szlaku/
Urodziny Buddy - https://exorientelux.pl/wycieczka/urodziny-buddy/

Galeria zdjęć:

turystyka

wyprawy

wakacje