"Pierwszym krokiem w planowaniu rejsu powinno być zakupienie lub wypożyczenie podstawowych pomocy naw"

Przygotowanie jachtu do żeglugi to wykonanie czynności, dzięki którym będzie sprawniejszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy. Przypomina to strojenie instrumentu. Nawet na najlepszym jachcie wiele szczegółów wymaga przemyślenia i udoskonalenia.

Podróże gwarantują nam wiele korzyści.

Dzięki nim możemy odkryć nowe miejsca, poznać ich historię oraz przeżyć niezapomniane przygody. Dlatego każdy z nas powinien jak najczęściej uczestniczyć w przeróżnych wycieczkach. To oczywiste, że jakość naszych podróży zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Pamiętajmy jednak, że warto inwestować we wspaniałe wycieczki. Dzięki nim zapewnimy sobie wspomnienia na długie lata. Jednym z państw, które od lat przyciąga do siebie turystów z całego świata, jest Bhutan. Poznajmy trochę lepiej to państwo.

Bhutan to kraj leżący w Azji Południowej. Graniczy on z Chinami i Indiami. To państwo nie ma dostępu do morza, ale za to znajduje się we wschodniej części Himalajów. A warto zauważyć, że jest to najwyższe pasmo górskie na całej Ziemi. Bhutan mimo swoich niewielkich rozmiarów przyciąga turystów z całego świata. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ jest to państwo i niezwykłym krajobrazie. Znajdziemy w nim malownicze lasy, wzniesienia, góry, które zapierają dech w piersiach. Wycieczki do Bhutanu niemalże zawsze rozpoczynają się w tym samym miejscu. Jest nim Tygrysie Gniazdo - klasztor Taktsang. To najświętsze miejsce w całym Bhutanie. Klasztor wybudowano już 300 lat temu i wiąże się z nim wiele legend oraz tajemniczych historii. Z pewnością każdy się nimi zainteresuje. Będąc w Bhutanie, koniecznie musimy spróbować tradycyjnych potraw tego kraju. Najpopularniejszym daniem jest ema datsi. Dzięki skosztowaniu takich smaków, z pewnością poczujemy klimat Bhutanu. A to przecież chodzi. Podczas wycieczek do tego kraju możemy natrafić na przeróżne, fantastyczne zwierzęta, które żyją w naturalnym środowisku. Dzięki temu z pewnością nasza podróż będzie pełna wrażeń. W Himalajach możemy natrafić m.in. na tygrysy. Bhutan upodobały sobie również żurawie.

Każdy z nas zasługuje na chwilę odpoczynku. Wykorzystajmy więc ten moment i wybierzmy się na wycieczkę do Bhutanu. Może okazać się to podróż naszego życia, która dostarczy nam niesamowitych przeżyć i wrażeń.

Galeria zdjęć:

podróże

wyprawy

urlop