"Pierwszym krokiem w planowaniu rejsu powinno być zakupienie lub wypożyczenie podstawowych pomocy naw"

Przygotowanie jachtu do żeglugi to wykonanie czynności, dzięki którym będzie sprawniejszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy. Przypomina to strojenie instrumentu. Nawet na najlepszym jachcie wiele szczegółów wymaga przemyślenia i udoskonalenia.

Trzeba powiedzieć sobie wprost, że zawód psychoterapeuty nie jest w naszym kraju odpowiednio szanowany. Dlaczego tak się dzieje? Wydaje się, że największą przyczyną jest pewien stereotyp. Trudno jakoś skrócić ten stereotyp, ale z pewnością wszyscy doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, o czym mowa.

Tyle na temat tego, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Prawda jest taka, że zawód psychoterapeuty jest bardzo potrzebny. W końcu psychoterapia to temat, w przypadku którego konieczne są odpowiednie umiejętności, wykształcenia oraz uprawnienia. Poza tym naturalnie mówimy na temat zawodu, który jest szalenie potrzebny. Ludzie są różni i mają różne problemy. Z pewnością spora część z Was słyszała o różnego rodzaju próbach samobójczych, zarówno udanych, jak i nieudanych. Być może jest to pewnego rodzaju uogólnienie, ale niewykluczone, że w takich przypadku brakuje pomocy psychoterapeuty. Przemyślcie to sobie wszystko bardzo dokładnie i w odpowiednich okolicznościach wyciągające odpowiednie wnioski. W końcu życie jest bezcenne, nie ma nic ważniejszego. Jeśli chcecie poszerzyć wiedzę na temat psychoterapii to takie rozwiązanie jest jak najbardziej wskazane. Im więcej wiemy, tym większa szansa, że nic złego nas nie spotka. Można powiedzieć, że jest to niepisana zasada, która jest uniwersalna. Nie ma znaczenia, czy mówimy o zawodzie psychoterapeuty, czy o czymkolwiek innym. Cóż, w ten sposób powiedzieliśmy już sobie na temat wszystkiego (reszta leży tylko i wyłącznie w Waszych rękach).
Tajniki zawodu psychoterapeuty poznasz na tej stronie

Galeria zdjęć:

zawód psychoterapeuty

psychoterapia