"Pierwszym krokiem w planowaniu rejsu powinno być zakupienie lub wypożyczenie podstawowych pomocy naw"

Przygotowanie jachtu do żeglugi to wykonanie czynności, dzięki którym będzie sprawniejszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy. Przypomina to strojenie instrumentu. Nawet na najlepszym jachcie wiele szczegółów wymaga przemyślenia i udoskonalenia.

Wakacje to czas wyjazdów, które przeważnie planujemy przez cały rok.

Cel podróży wybrać jest bardzo łatwo, schody zaczynają się, gdy przychodzi do decydowania, gdzie będziemy nocować. Nie da się ukryć, że przysłowiowy dach nad głową "zjeść" może większą część naszego urlopowego budżetu. Na hotele nas nie stać, więc przeważnie skreślamy je w pierwszej kolejności. 
Kwatery, ok, na pierwszy rzut oka, fajna sprawa, a i cena niewygórowana. Po pierwsze jednak, nie sprawdzą się w większych miastach, no chyba, że chcemy codziennie dojeżdżać. Po drugie, jakość tego typu usług bywa, łagodnie rzecz ujmując, często wątpliwa. Może warto więc zastanowić się nad czymś innym. Tanie hostele mogą być idealnym rozwiązaniem. Sam pomysł tego typu usług hotelowych przywędrował do nas z Niemiec. Najogólniej rzecz mówiąc, hostel to taki hotel bez wygód, ale ze wszystkim, tym, czego potrzebujemy do wygodnego i godnego przenocowania. Często do dyspozycji mamy tutaj pokoje wieloosobowe z łóżkami piętrowymi.
Łazienka jest ogólnodostępna, ale na korytarzu. Oczywiście w hostelu również możemy zażyczyć sobie "jedynki", będzie ona jednak odpowiednio droższa. Nie są to jednak zwykłe noclegownie, często mają bowiem swój specyficzny klimat, szczególnie, że wybierane są głównie przez młodych ludzi. Widzimy więc, że problem pod tytułem: jak znaleźć tanie noclegi, nie musi spędzać nam snu z powiek. Wystarczy tylko, że będziemy otwarci na nowe rozwiązania i skutecznie ich poszukamy.

Galeria zdjęć:

tanie hostele

jak znaleźć tanie noclegi