"Pierwszym krokiem w planowaniu rejsu powinno być zakupienie lub wypożyczenie podstawowych pomocy naw"

Przygotowanie jachtu do żeglugi to wykonanie czynności, dzięki którym będzie sprawniejszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy. Przypomina to strojenie instrumentu. Nawet na najlepszym jachcie wiele szczegółów wymaga przemyślenia i udoskonalenia.

Marzysz o odpoczynku, który pozwoli Ci zapomnieć o trudach życia codziennego? Chcesz zabrać rodzinę w wyjątkowe miejsce, zostawiające trwałe wspomnienia? Pragniesz wakacji w atrakcyjnej cenie i niecodziennym otoczeniu? Armenia stoi przed Tobą otworem!

Podróż do Armenii to idealna okazja, aby zaspokoić Twoją ciekawość. Mnogość turystycznych atrakcji i zróżnicowanie krajobrazu zapewni Ci niezapomniane chwile. To małe państwo położone w Kaukazie Południowym jest w dużej mierze usytuowane w górach - około 90% terenu znajduje się na wysokości 1000 metrów nad poziomem morza. Najwyższym punktem Armenii jest wygasły wulkan Aragac stanowiący niemałą atrakcję turystyczną. Jeśli zatem kochasz górskie spacery i wspinaczkę, to Armenia stanowi idealny wybór dla Ciebie.

Armenia to kolebka chrześcijaństwa. Ówczesny król, Tiridates III, ustanowił je religią państwową już w 301 roku naszej ery. Czyni to Armenię najstarszym chrześcijańskim państwem na świecie.

Atrakcje turystyczne Armenii to nie tylko piękne, górzyste widoki i chrześcijańskie korzenie. To również odwiedzane corocznie przez rzesze przybyłych z całego świata podróżnych jezioro Sewan. Ten kaukaski zbiornik stanowi jedno z najwyżej położonych jezior świata. Fauna i flora zamieszkująca to miejsce pozostawi niezapomniane wrażenia.
Erewań - stolica Armenii. Może wydawać się być zbiorowiskiem postkomunistycznych bloków, które nie mają wiele do zaoferowania. Diabeł tkwi jednak w szczegółach! Miasto to jest największą ostoją kulturalną kraju. Oferuje nie tylko zbiór różnego rodzaju stylów architektonicznych, które w zadziwiający sposób współgrają ze sobą. Tutejsi mieszkańcy zachwycą Cię swoją gościnnością, a piękny widok na Ararat zaprze dech w piersi każdego poranka. Nie masz planów na najbliższe wakacje? Daj szansę Armenii. Wybierz się na wycieczkę 'Kaukaski Kalejdoskop' organizowaną przez Ex Oriente Lux. Szczegółowy program wycieczki na stronie https://exorientelux.pl/wycieczka/szlakiem-unesco/.

Galeria zdjęć:

wycieczki

wakacje

urlop

wyprawy